بالاتر از میدان ولیعصر، نبش کوچه فرخی، شماره ۱۷۶۹
بهروزگشت در رسانه‌های اجتماعی
خدمات مهاجرت بهروز گشت

انواع راه‌های مهاجرت؛ فرصت‌ها و تهدیدها

متداول ترین و رایج‌ترین اتفاقی که در بین مردم در سرتاسر دنیا رخ می‌دهد، مهاجرت است که در انواع مختلف و از طریق راه‌های مختلف انجام می‌پذیرد. از دلایل اصلی مهاجرت تغییر محل زندگی بخاطر رسیدن به شرایط جغرافیایی، شغلی، تحصیلی و غیره است. بی شک فرصت‌ها و تهدیدهای زیادی در این پدیده وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها و انواع روش‌های مهاجرت کردن خواهیم پرداخت.

برای مشاوره تماس بگیر!
از تصمیم تا اقدام مهاجرت با ما!

مهاجرت به چه معناست

این سوال که مهاجرت چیست و معنی آن یک سوال بدیهی است که نیاز به شرح مفصلی ندارد. مهاجرت به معنی تغییر مکان از محلی به محل دیگر و تغییر جغرافیایی محل زندگی است. در واقع در مهاجرت افراد برای بدست آوردن فرصت‌های تازه از محلی به محل دیگر نقل مکان می‌کنند. حالا سوال اینجاست که چرا افراد مکان جغرافیایی خود را تغییر می‌دهند.

آژانس مسافرتی بهروز گشت

اصلا چرا مهاجرت؟

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، افراد برای رسیدن به شرایط بهتر و تغییر شرایط فعلی دست به مهاجرت می‌زنند تا سطح کیفیت زندگی‌شان را ارتقا دهند. از دیگر دلایلی که منجر به مهاجرت و بخصوص مهاجرت‌های گروهی می‎شود می‌توان به جنگ، خشکسالی، شرایط بد جغرافیایی و اقتصادی و موارد این چنینی اشاره کرد که همه بمنظور رسیدن به سطح مطلوبتر زندگی اتفاق می‌افتند. البته ارتقا سطح کیفیت زندگی افراد و خانواده‌شان، به خودی خود بقدری حائز اهمیت است که هر سال تعداد بسیار زیادی از مردم در دنیا دست به مهاجرت می‌زنند.

چند نوع مهاجرت داریم؟

انواع مهاجرت در بین جوامع اتفاق می‌افتد و در قوانین کشورها درخصوص انواع مهاجرت کردن، قوانین خاصی وضع شده‌اند و هر سال دستخوش تغییراتی می‌شوند. از متداول‌ترین انواع مهاجرت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاری
 • تحصیلی (با مدرک زبان و بدون آن)
 • از طریق سرمایه‌گذاری (خرید خانه، ثبت شرکت و...)
 • از طریق خانواده
 • از طریق ازدواج
 • از طریق تولد
 • و لاتاری آمریکا

موارد ذکر شده از اصلی‌ترین راه‌های مهاجرت هستند که هر کدام برای هر کشور و مقصد خاص، شرایط خاص خود را دارند.

برای مشاوره مهاجرت و انواع راه‌های مهاجرت و همچنین دیگر امور آن، می توانید با بهرزگشت تماس حاصل کرده و با کارشناس مهاجرت صحبت نمایید.

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری از محبوب‌ترین انواع مهاجرت محسوب می‌شود که افراد بسیاری در سرتاسر دنیا، برای پیدا کردن آفر شغلی به کمپانی‌های مستقر در مقصد مورد علاقه شان، درخواست می‌فرستند. بعد از پیدا کردن جاب آفر و اخذ نامه اپلای از شرکت پذیرنده، افراد می‌توانند اقدام به دریافت ویزای کاری و متعاقبا مهاجرت کاری نمایند. شرایط اخذ ویزای کاری برای کشورهای مختلف متفاوت است. در این نوع مهاجرت، افراد درجه یک نیز می‌توانند فرد را همکاری کرده و در کشور مقصد فرزندان اقدام به تحصیل نمایند؛ امکان کار کردن همسر فرد نیز وجود دارد که نوع کار و تعداد ساعات کاری به قانون کشور مقصد بستگی دارد.

مهاجرت تحصیلی

برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور مقصد و یا علاقمند به تحصیل در یک شرایط بهتر هستند، مهاجرت تحصیلی از بهترین گزینه‌ها و فرصت‌ها بشمار می‌رود. افراد علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی باید شرایط اخذ ویزای تحصیلی و اپلای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور مقصد را مطالعه نموده و برای دانشگاه ها با شرایط مطلوب‌شان، اپلای بفرستند. بعد از آمدن تاییدیه اپلای از دانشگاه و یا مرکز آموزشی، افراد می‌توانند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نموده و مهاجرت تحصیلی انجام دهند. این راه یکی از بهترین راه های مهاجرت محسوب می‌شود که در آن افراد درجه یک فرد نیز می‌توانند همراه او وارد کشور مقصد شوند. عموما کشورها به این افراد اجازه می‌دهند تا حدود به 20 ساعت (کمتر یا بیشتر) در طول هفته کار کرده و درآمد پیدا کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

افرادی که امکان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری داشته و تمکن مالی دارند، می توانند طبق قوانین کشورها، مقدار سرمایه مورد نظر کشور مقصد را برای اخذ مهاجرت سرمایه گذاری وارد کشور مقصد کرده و مهاجرت نمایند. عموما از مزایای این نوع مهاجر، امکان همراهی همه اعضای خانواده، تحصیل، کار و بیزینس در کشور مقصد است.

مهاجرت از طریق ازدواج، تولد و خانواده

افراد می‌توانند از طریق ازدواج کردن با افراد بومی یا مقیم که پاسپورت کشور مقصد را دارند و همچنین دیگر راه‌هایی مانند تولد فرزند در کشور مقصد، اقدام به مهاجرت نمایند. اگر خانواده فردی در کشور دیگری اقامت داشته باشند، با درخواست خانواده خود می‌توانند اجازه مهاجرت را اخذ نمایند. نوع مهاجرت از طریق ازدواج و یا تولد فرزند از آسان ترین نوع مهاجرت بشمار می‌روند.

Keep in touch

راه های ارتباطی با ما

بهروزگشت خدمات انواع مهاجرت را عرضه می‌دارد. در صورت تمایل جهت مشاوره با ما تماس بگیرید تا گزینه‌های جذابی را به شما پیشنهاد دهیم.

آدرس دفتر

خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ولیعصر، نبش کوچه فرخی، شماره ۱۷۶۹

شماره‌های تماس دفتر

021-88919091
021-88904041

مزایا و معایب مهاجرت

بی شک مهاجرت مانند هر پدیده و رخ داد دیگری مزایا و معایب خود را داشته و تهدید ها و فرصت‌های بسیاری را ایجاد می‌نماید. از مزایای مهاجرت می‌توان به رسیدن به شرایط بهتر کاری، تحصیلی و کیفیت بهتر زندگی اشاره کرد. همچنین برای ما ایرانیان، رسیدن به درآمد عرضی از برترین مزایای مهاجرت محسوب می‌شود.

اما مهاجرت معایب و یا تهدیداتی دارد که قابل انکار نیستند. برای مثال دوری از خانواده، شوک فرهنگی، سختی برقراری ارتباط با جامعه و افراد از معایب این پدیده هستند که گاها منجر به افسردگی در افراد می‌شوند. بی شک افراد برای رسیدن به شرایط بهتر باید توان تاب‌آوری را در خود افزایش دهند تا زمانیکه بتوانند خود را با جامعه مقصد و شرایط آن، تطبیق دهند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا شینگن

برای مهاجرت کردن باید از کجا شروع کنیم؟

برای اقدام به مهاجرت هر فردی ابتدا شروع به پرس و جو و تحقیق درباره کشورهای مورد نظر خود می‌نماید. بی‌شک بهترین راه همین است که درباره شرایط و قوانین مهاجرت کشور مقصد، تحقیقات لازم را انجام داده و کشوری را انتخاب نماییم که به شرایط مد نظر ما نزدیک باشد. بعد از انجام دادن اقدامات لازم، خوبست که با یک کارشناس مهاجرت مشاوره کنید.

خوبی مشاوره با کارشناس مهاجرت اینست که شما می‌توانید بطور دقیق و واضح، هزینه‌های مهاجرت، نوع مهاجرت، اقدامات لازم و مدارک مورد نیاز را محاسبه و بررسی کرده و با دید بازتری اقدام کنید.

بهترین کشورها برای مهاجرت کدامند؟

بدیهی است که بهترین کشور برای مهاجرت، کشوری است که با شرایط مورد نظر شما از لحاظ جغرافیایی، کاری، رفاه و تحصیلی و غیره منطبق باشد. ایتالیا از ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل محسوب می‌شود و در دانشگاه‌های ایتالیا می توان انواع بورس تحصیلی را دریافت کرد. امارات مقصد مورد علاقه بیزینسمن‌ها است و کشورهای اسکاندیناوی از کیفیت زندگی بالایی برخوردارند. مشاوره مهاجرت به شما کمک می‌کند تا بهترین کشور برای مهاجرت تان را پیدا نمایید.

مهاجرت به کانادا، مهاجرت به اروپا، مهاجرت به استرالیا، مهاجرت به کشورهای حاشیه خلیج فارس و دیگر کشورها در تخصص کارشناسان مهاجرت بهروزگشت است. برای مشاوره و گرفتن بهترین تصمیم، در تماس گرفتن با ما تردید نکنید.

برای مهاجرت چه مدارکی لازم است؟

همانطور که اشاره کردیم، انواع مهاجرت شرایط و مدارک مختص به نوع خود را نیاز دارند. در ادامه بطور جامع به برخی مدارک مهاجرت اشاره خواهیم داشت:

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت و شناسنامه
 • مدارک بانکی مانند برگه گردش حساب جهت اثبات تمکن مالی
 • فرم تکمیل شده مهاجرت
 • و ...

فرق بین اقامت و تابعیت چیست؟

اقامت و تابعیت ازمفاهیم مهاجرت بشمار می‌روند که درباره آنها بطور مفصل برایتان توضیح داده‌ایم.

اقامت

اقامت در واقع به حضور دائمی یا موقت فرد در یک کشور بمنظور سکونت کردن است. در اقامت دائم، شخص در کشور مقصد ساکن شده و به کار و زندگی می‌پردازد. در اقامت موقت، یک شخص برای زمان محدود وارد کشوری شده و بعد از مدت مقرر، یا به کشور خود بازگشته و یا اقامت خود را تمدید می‌نماید.

تابعیت

تابعیت به معنای اخذ شهروندی آن کشور است. در واقع بعد از اقامت کردن در یک کشور و گذراندن شرایط مد نظر کشور مقصد، افراد تابعیت آن کشور را دریافت کرده و شهروند کشور مقصد محسوب می‌شوند که این آنها را از تمدید اقامت بی نیاز می‌سازد.

Keep in touch

راه ارتباطی با ما از طریق ایمیل

میتوانید در صورت تمایل با ما در بهروز گشت از طریق ایمیل در ارتباط باشید