بالاتر از میدان ولیعصر، نبش کوچه فرخی، شماره ۱۷۶۹
بهروزگشت در رسانه‌های اجتماعی
خدمات مهاجرت بهروز گشت

مراحل ثبت شرکت در دبی؛ سریع ترین راه اقامت امارات

یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت امارات و راه‌اندازی کسب‌و‌کار در دبی، ثبت شرکت در دبی بشمار می‌رود. با این روش در مدت زمان بسیار کوتاه و هزینه مناسب شما می‌توانید شرکت خود را در این شهر مملو از پتانسیل بیزینس و فرصت‌های تازه، ثبت نموده و به دنیای جهانی کار و تجارت قدم بگذارید. 

در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در دبی، مزایای ثبت شرکت در دبی و انواع شرکت که در امارات به ثبت می‌رسند در کنارتان هستیم تا دست در دست هم، اتفاقات خوشایندی را رقم بزنیم. با بهروزگشت همراه باشید و همراهی ما را در تمام مراحل ثبت شرکت در امارات داشته باشید.

برای مشاوره تماس بگیر!
از تصمیم تا اقدام با ما!

انواع مجوز ثبت شرکت در امارات

درصورتیکه قصد ثبت شرکت در امارات را دارید نیاز است بدانید که برای ثبت شرکت در دبی 3 نوع مجوز صادر می شوند که عبارتند از:

 1. مجوز حرفه‌ای
 2. مجوز تجاری
 3. مجوز صنعتی

برای اینکه بتوانید تصمیم بگیرید که کدامیک از لایسنس و مجوزهای ذکر شده مناسب بیزینس شما هستند، در ادامه درباره هرکدام توضیح داده‌ایم.

آژانس مسافرتی بهروز گشت

مجوز حرفه ای Professional License

مشاغلی که وابسته و نیازمند به مدارک تحصیلی، فنی حرفه‌ای، توانایی و تحصیلات آکادمیک هستند، مانند وکالت، حسابداری، معماری، صنایع دستی، فناوری اطلاعات، خدمات پزشکی، خدمات آموزشی، مدیریت، مشاوره کسب و کار، زیبایی، چاپ و نشر و توسعه دهنده و مشاوره کسب و کار نیازمند اخذ مجوز حرفه‌ای هستند.

در صورتیکه در زمینه رشته‌های ذکر شده قصد اخذ مجوز برای ثبت شرکت در امارات را دارید، نیاز است تا شرایط ثبت شرکت در دبی را برای اخذ مجوز حرفه‌ای بدانید که در زیر آن را برایتان لیست کرده‌ایم:

 • داشتن مدرک تحصیلی مرتبط
 • حداقل تعداد سرمایه گذار یکنفر
 • داشتن یکنفر کفیل اماراتی
 • سن بین 18 تا 60 سال

لازم به توضیح است که با اخذ لایسنس حرفه‌ای شرکت در امارات، به صاحب شرکت و همسر و فرزندان او اجازه اقامت 3 ساله در امارات داده شده و این مجوز اقامت در دفعات نامحدود قابل تمدید است. به متقاضی با اخذ مجوز حرفه ای شرکت، ویزا  Investor Visa داده می‌شود.

در ادامه درباره داشتن کفیل از امارات توضیح داده‌ایم.

مجوز تجاری Commercial license

افرادی که قصد تجارت و فروش برخی از محصولات مانند لباس، تجهیزات خودرو، لوازم آرایشی و یا حتی خدمات را دارند می توانند مجوز تجاری شرکت در دبی را دریافت نمایند. از مزایای اخذ مجوز تجاری شرکت در امارات، امکان و اجازه خرید و فروش ملک و خانه در این کشور است. در این اخذ این نوع مجوز نیز شما نیازمند گرفتن حداقل یک کفیل از امارات هستید. محدودیت سنی در این نوع مجوز نیز از 18 تا 60 سال است و به متقاضی ویزا پارتنر داده می‌شود.

مجوز صنعتی Industrial License

فعالیت در زمینه‌های صنعتی مانند پتروشیمی، نفت و گاز، دارو، داروسازی، تولید مواد غذایی نیازمند اخذ مجوز صنعتی شرکت در دبی هستند. برای اخذ مجوز صنعتی، شما حتما باید کارخانه و تولیدی و دفتر فیزیکی در دبی داشته باشید و امکان اخذ این نوع مجوز با دفتر مجازی و یا ثبت آن بصورت ثبت شرکت مجازی در دبی وجود ندارد. این نوع اخذ لایسنس شرکت صنعتی دبی به کفیل اماراتی نیاز دارد. محدودیت سنی در این نوع مجوز نیز از 18 تا 60 سال بوده و به متقاضی ویزا پارتنر داده می‌شود.

کفیل کیست؟

کفیل یک شخص اماراتی از افراد بومی این کشور است که در زماینکه شما در دبی اقدام به ثبت شرکت می‌نمایید، بعنوان کفیل شما در کنارتان قرار می‌گیرد تا مواقعی که شما در امارات نیستید بعنوان نماینده شما در امارات حضور داشته باشد. شما باید هرسال مبلغی را به کفیل پرداخت نمایید.

در مجوز حرفه ای، 100% مالکیت ثبت شرکت به متقاضی داده شده و فقط نام کفیل در پرونده ثبت می‌شود. لازم به توضیح است که کفیل دسترسی به حساب‌های بانکی شرکت ندارد.

در مجوز تجاری 51% مالکیت شرکت به کفیل و 49% درصد آن به متقاضی داده می‌شود.

در مجوز صنعنی نیز مقدار درصد مالکیت 51 به 49 است و کفیل 51% مالکیت شرکت را در دست گرفته و 49% مالکیت شرکت به شما داده می‌شود.

انوع ثبت شرکت در امارات

انواع ثبت شرکت در امارات عبارتند از:

  1. شرکت مشارکت عمومی
  2. شرکت مشارکت محدود
  3. شرکت مسئولیت محدود
  4. شرکت سهامی
  5. شرکت سهامی عام
  6. شرکت سهامی خاص
  7. شعبه شرکت محلی
  8. شعبه شرکت حوزه خلیج فارس
  9. شعبه شرکت خارجی
  10. شعبه شرکت در مناطق آزاد
  11. شرکت غیر سهامی
  12. هولدینگ

لازم به ذکر است که امکان ثبت همه شرکت‌های نامبرده در لیست بالا برای ایرانیان وجود ندارد.

ایرانیان می‌توانند چه شرکت هایی در دبی ثبت کنند؟

بهترین شرکت هایی که ایرانیان می توانند در امارات ثبت کنند و در دبی یا دیگر نقاط این کشور توسعه یافته مشغول به فعالیت شوند، عبارتند از:

 • شرکت مسئولیت محدود LLC
 • شرکت سهامی Civil Company
 • شرکت غیر سهامی Sole Establishment
  1.  

 

برای روشن شدن و شفافیت انتخاب در ثبت شرکت در دبی، باید بدانیم که شرکت مسئولیت محدود در دسته مجوزهای تجاری و شرکت سهامی و غیرسهامی در دسته مجوز حرفه ای شرکت قرار می‌گیرند. حالا حتما بهتر می‌دانید که چه نوع شرکتی در دبی به ثبت برسانید. برای مشاوره بیشتر با شماره تماس‌های درج شده در قسمت پایین‌تر صفحه، با ما تماس بگیرید.


مدارک ثبت شرکت در دبی

برای ثبت شرکت در دبی، مدارک زیر لازم هستند:

 • کپی مدارک هویتی تمامی افراد (مدیرعامل و افراد وابسته به وی)
 • اصل کارت شناسایی کفیل (در صورت نیاز)
 • کپی ویزای توریستی دبی
 • ارائه فرم تکمیل شده ثبت شرکت در دبی
 • ارائه اساس‌نامه شرکت ترجمه شده به زبان عربی
 • ارائه عکس با پس‌زمینه سفید
 • ارائه بیزینس پلن
 • اجاره‌نامه (در صورت ثبت شرکت فیزیکی)
 • ارائه گواهی تمکن مالی (جهت تأمین سرمایه)
 • ارائه گواهی بانک سپرده سرمایه اولیه
این مدارک برای ارائه به دفتر ثبت شرکت‌ها در دبی و برای انجام فرایند ثبت شرکت ضروری هستند. 

ثبت شرکت مجازی در دبی چیست و چه مراحلی را باید ثبت کند؟

شرکت مجازی یا Virtual یک نوع شرکت است که افراد می‌توانند آن را بدون نیاز به حضور در امارات ثبت کرده و بصورت مجازی در آن فعالیت کنند. این نوع شرکت برای بسیاری از بیزنیس‌ها بویژه فریلنسرها گزینه مناسبی محسوب شده و در هزینه های اجاره دفتر و آپارتمان و دیگر هزینه‌های جاری شرکت داری، صرفه جویی بعمل می‌آورد.

هزینه ثبت شرکت در دبی

بی‌شک هزینه ثبت شرکت در دبی و شروع یک فعالیت کاری و بیزینس در امارات بدون هزینه نیست! ما به موکلان خود می‌گوییم که شما تنها به اندازه قیمت یک ماشین ایرانی رده پایین، قادر به ثبت شرکت در دبی هستید! یعنی چی؟ یعنی اگر شما یک ماشین دارید که بین 300 تا 400 میلیون تومان می‌ارزد و اینجا درآمد چندانی ندارید، می توانید با هزینه آن ماشین در امارات یک شرکت ثبت کرده و به درآمد دلاری برسید! بی شک این به داشتن یک پلن بیزینسی و تحقیقات بازار خوب نیاز دارد.

علاوه بر هزینه‌های اخذ مجوز، هزینه سفر به دبی، اجاره مکان اقامت و ریز هزینه های خوراک و پوشاک برخی از هزینه‌هایی هستند که برای برآورد مقدار هزینه ثبت شرکت در امارات باید در نظر بگیرید.

Keep in touch

راه های ارتباطی با ما

بهروزگشت خدمات انواع اخذ اقامت، ویزا و ثبت شرکت در دبی را عرضه می‌دارد. در صورت تمایل جهت مشاوره با ما تماس بگیرید تا گزینه‌های جذابی را به شما پیشنهاد دهیم.

آدرس دفتر

خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ولیعصر، نبش کوچه فرخی، شماره ۱۷۶۹

شماره‌های تماس دفتر

021-88919091
021-88904041

مزایا ثبت شرکت در دبی

امارات متحده عربی در سالهای اخیر بیشتر رشد توسعه و پیشرفت اقتصادی و تجاری را در بین کشورهای توسعه یافته، داشته است. از این رو نرخ ثبت شرکت در دبی توسط افراد غیربومی و همچنین ایرانیان سال به سال افزایش می‌یابد. همچنین دبی بعنوان یک شهر با استانداردهای بالا برای کار، زندگی و تحصیل و همچنین امن بودن فضا، شهر مناسبی برای سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت، زندگی و تحصیل فرزندان محسوب می‌شود.
مزایای ثبت شرکت در دبی عبارتند از:

 1. دریافت اقامت موقت امارات
 2. دریافت اقامت برای همسر و فرزندان
 3. امکان تحصل فرزندان در بهترین مدارس و دانشگاه ها
 4. امکان کار کردن در دیگر کمپانی ها
 5. دست یابی به بازار جهانی
 6. پیدا کردن درآمد دلاری
 7. امکان خرید ملک اقساطی
 8. امکان ثبت شرکت در دبی با آدرس دفتر مجازی
 

Keep in touch

راه ارتباطی با ما از طریق ایمیل

میتوانید در صورت تمایل با ما در بهروز گشت از طریق ایمیل در ارتباط باشید